هنر عشق ورزیدن

0 4

سواد زندگی؛ کتابخانه – کشش ها و تمایلات متعددی می تواند بین یک مرد و زن وجود داشته باشد مانند مهربانی، جاذبه جنسی، رابطه معنوی، دوستی و … اما تنها یکی از این کشش ها “عشق” نام دارد.
این وجه تمایز را خیلی ها متوجه نمی شوند و به علاقه های دیگر، نام عشق می نهند و وارد رابطه می شوند. اما چون در واقع عشقی بین آنها نبوده است، به شکست می رسند.

اریک فروم“، از روان شناسان معروف “مکتب فرانکفورت” است. او در کتاب “هنر عشق ورزیدن“، می کوشد معنایی ناب از عشق ارائه دهد و در نهایت، آن را یک “هنر” بنامد.

در هنر عشق ورزیدن، تنها عشق بین دو جنس مخالف بررسی نمی شود بلکه عشق به پدر و مادر، فرزندان، انسان های دیگر و عشق به خود نیز مطرح می شود.

عاشق کسی بودن تنها یک احساس شدید نیست بلکه تصمیم است، قضاوت است، قول است. اگر عشق فقط یک احساس می‌بود، دیگر پایداری در این قول، که همدیگر را تا ابد دوست خواهیم داشت، مفهوم پیدا نمی‌کرد. احساس می‌آید و ممکن است خود به خود زائل شود. وقتی که عمل من با داوری و تصمیم ارتباطی نداشته باشد چگونه می‌توانم در مورد پایداری آن قضاوت کنم؟

کتاب “هنر عشق ورزیدن” را “پوری سلطانی” ترجمه و “انتشارات مروارید” آن را منتشر کرده است. این کتاب تا کنون ۳۴ بار تجدید چاپ شده است که در نوع خود قابل توجه است.

کتاب در این لینک ها قابل دسترسی و تهیه است:

انتشارات مروارید

هنر عشق ورزیدن

 توجه:
اگر لینکی معرفی می کنیم صرفاً جهت سهولت در یافتن و تهیه کتاب است؛ مستحضر
باشید که برای معرفی و دادن لینک، با هیچ ناشر، کتابفروشی یا فروشگاهی قرارداد و
توافق مالی نداریم.

اگر به مطالب مرتبط با سواد عاطفی علاقه مند هستید، این چند درس را از دست ندهید:

“باج گیری عاطفی” چیست و در برابر آن چه کنم؟


منبع: سواد زندگی

جمع آوری توسط جوان امروز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.