مسائل بحرین در قم بررسی شد/ شیخ عیسی قاسم: ایران برای پیروزی جهان اسلام فداکاری می کند؛ دیرباز: نشست منامه به دنبال ضربه زدن به مقاومت است

0 2

شفقنا- رهبر شیعیان بحرین گفت: ایران برای پیروزی جهان اسلام و مقابله با زورگویی آمریکا در حال فداکاری است و هزینه این فداکاری را می‌دهد.

به گزارش شفقنا، شیخ عیسی قاسم ظهر امروز در نشست بررسی مسائل بحرین که در دانشگاه قم برگزار شد، عنوان کرد: نور ایمان انسان را به سمت سازندگی دنیا و خلاقیت جهت خدمت به مردم هدایت می‌کند و باید در دانشگاه کنار علم به موضوع ایمان نیز توجه ویژه شود.

او افزود: علم به انسان قدرت می‌دهد که شرایط را تغییر دهد ولی اگر این علم در کنار ایمان نباشد، به انسان ضرر می‌رسانند؛ علم و ایمان باید در کنار هم باشند تا باعث سازندگی شود و در دانشگاه قم ایمان و علم در کنار یکدیگر است و این بسیار ارزشمند است.

رهبر شیعیان بحرین بیان کرد: آمریکا امروز با تمام جهالت و دشمنی می‌خواهد در هر عقلی، قلبی و تفکری حضور داشته باشد و در مقابل آن یک جمهوری مبارک به نام جمهوری اسلامی ایرانی قرار دارد که نه با زورگویی بلکه با اخلاص و بشر دوستی می‌خواهد بر قلب‌ها، عقل‌ها و افکار نفوذ پیدا کند و این یک جنگ تمام عیار است.

او ادامه داد: ایران تصویر رحمت خداوند و قرآن است و امروز نقش مهمی در جهان اسلام دارد و اقدامات جمهوری اسلامی برای تمام جهان اثر بخش است؛ ایران برای پیروزی جهان اسلام و مقابله با زورگویی آمریکا در حال فداکاری است و هزینه این فداکاری را می‌دهد.

شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: با قدرتی که جمهوری اسلامی ایران دارد و با وجود رهبری عالم و مقتد در راس این کشور، هیچ نگرانی بابت مرزها و امنیت ایران وجود نخواهد داشت و دغدغه امروز جمهوری اسلامی تنها برای کشور خود نیست و دغدغه جهان اسلام را دارد.

او تصریح کرد: دانشگاهیان و اساتید دانشگاه مردان موثر در جنگ برابر سلطه امریکا هستند و اقدامات آنان بسیار ارزشمند است و امیدواریم جمهوری اسلامی در این جنگ به پیروی کامل برسد که پیروزی انقلاب اسلامی، در کل جهان اثر بخش است.

اجلاسیه معامله قرن به دنبال ضربه زدن به جنبش مقاومت است

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عسکر دیرباز هم طی سخنانی در این نشست، عنوان کرد: با هدایت‌های شیخ عیسی قاسم، مبارزات مردم بحرین علیه استکبار و ظلم حکومت آل خلیفه استمرار دارد و انشالله به زودی به نتیجه خواهد رسید.

او افزود: دشمنان اسلام با برگزاری اجلاسیه معامله قرن در بحرین به دنبال ضربه زدن به جنبش مقاومت هستند ولی قطعا ای موضوع برعکس خواهد شد و این تهدید به بزرگترین فرصت برای مسلمانان مبارز بحرین جهت رساندن صدای مظلومیت خود به سراسر جهان مبدل می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: آل سعود و آل خلیفه نماینده استکبار و صهیونیست جهانی هستند و با اتحاد یکپارچه مسلمانان توطئه‌های آنان بی ثمر خواهد شد و پیروزی نهایی برای مسلمانان راستین خواهد بود.

او با معرفی دانشگاه قم و ویژگی‌های آن تصریح کرد: از ابتدای تاسیس دانشگاه قم، بخش آموزشی و مدیریتی خواهران به صورت مستقل اداره می‌شود و تلاش بر این است که این سنت حسنه حفظ شود؛ این موضوع یکی از ویژگی‌های برجسته دانشگاه قم است.

دیرباز افزود: مستقل بودن فضای آموزشی باعث شده که دانشجویان در محیطی مناسب تر از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و علمی پرورش پیدا کنند و فارغ التحصیلان این دانشگاه توانسته‌اند در سطح کشور به افتخارات مناسبی دست یابند.

رئیس دانشگاه قم بیان کرد: تلاش همه دانشگاهیان بر این بوده است که فضای فرهنگی و معنوی بر دانشگاه حاکم باشد و این موضوع در اولویت برنامه‌های دانشگاه قرار دارد، همچنین در راس مدیریتی این دانشگاه چندین نفر از اعضای جامعه مدرسین حضور دارند و در پیشبرد اهداف، دانشگاه را یاری می‌کنند.

دشمن امروز بی جهت در بحرین دست و پا می‌زند

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل پوررضا هم طی سخنانی عنوان کرد: انقلاب بحرین در بسیاری از موارد همانند انقلاب اسلامی ۴۰ سال پیش در ایران است و بر همین اساس فرج و نصرت را برای مردم بحرین آرزو می‌کنیم و خوشحال هستیم که انقلاب بحرین به نتایج خوبی رسیده است.

او افزود: سفر شیخ عیسی قاسم به ایران همانند تبعید امام خمینی به کشورهای دیگر مانند فرانسه بود و امام خمینی برای به ثمر رساندن انقلاب اسلامی در تبعید نیز فعالیت‌های بسیاری را انجام داد و امیدواریم در نتیجه انقلاب بحرین نیز در یک مدت کوتاه به پیروزی بزرگ منجر شود.

رئیس دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ قم بیان کرد: دشمن امروز بی جهت در بحرین دست و پا می‌زند، ما با قلدری مستکبران آشنا هستیم، برگزاری اجلاسیه معامله قرن در بحرین و پیام به شیعیان و مسلمانان جهان در خصوص فلسطین، دست و پا زدن دشمن است که قطعا به نتیجه نخواهد رسید و پیروزی نهایی از آن مسلمانان و مظلومان است.

راه اندازی رشته حقوق بین الملل به زبان عربی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

در ادامه این نشست، دکتر مصطفی فضائلی عضو هیئت علمی گروه حقوق بین الملل دانشگاه قم تصریح کرد: دانشگاه قم مولود مبارک انقلاب اسلامی ایران است و ماهیت فعالیت‌های آن در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

او افزود: دانشگاه قم با توجه به موقعیتی که در استان قم دارد، از یک جاذبه بین المللی برخوردار است، در مجامع بینن المللی استان قم دارای یک ارزش بسیار بالا است و به تبع آن دانشگاه قم نیز از این جهت دارای اعتبار بالایی است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه قم با وجود اینکه سابقه زیادی ندارد، سومین دانشگاه کشور از لحاظ جذب دانشجوی خارجی است و دانشکده حقوق و رشته حقوق بین الملل در بین دانشجوهای غیر ایرانی بیشترین متقاضی را دارد و این نشان از ظرفیت بالای بین المللی دانشگاه قم است.

او اضافه کرد: فعالیت گروه حقوق بین المللی دانشگاه قم تنها محدود به مسائل آموزشی نیست و در چند سال اخیر چندین نشست و همایش بررسی مسائل امروز خاورمیانه و مسلمانان جهان برگزار شده است؛ همچنین فعالیت‌های پژوهشی نیز در این خصوص توسط اساتید به انجام رسیده است و در پایگاه‌های معتبر جهانی منتشر شده است.

فضائلی تاکید کرد: لازم است پژوهش‌ها و دیدگاه‌های دانشگاهیان در حوزه حقوق بین الملل برای استفاده سایر ملل قابل استفاده باشد و از این جهت درصدد هستیم تا مجله ایرانی حقوق بین الملل را به زبان عربی و انگلیسی منتشر کنیم؛ همچنان در تلاش هستیم رشته حقوق بین الملل را به زبان عربی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه قم راه‌اندازی کنیم تا زمینه جذب دانشجویان عرب زبان کشورهای همسایه بیشتر فراهم شود.

انتهای پیام

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

منبع : شفقنا جمع آوری جوان امروز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.