فرماندار مراغه: شهرداری طرح جامع ساماندهی آب های سطحی را اجرایی کند

0 2

فرماندار مراغه: شهرداری طرح جامع ساماندهی آب های سطحی را اجرایی کند

مراغه – ایرنا – فرماندار مراغه با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری این شهر برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر در مواقع بارانی، گفت: اجرای طرح جامع ساماندهی آب های سطحی به رفع این مشکل در شهر کمک می کند.

به گزارش ایرنا، حمید شکری روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از پل حاج زین العابدین مراغه ای افزود: طرح های عمرانی و خدمات شهری شهرداری همواره به عنوان ویترین و منظر شهری مورد قضاوت شهروندان قرار دارد.

وی گفت: انتقاد بجا و سازنده از عملکرد تمامی دستگاه ها به بهتر شدن خدمات ارایه شده می انجامد اما این به معنی نادیده گرفتن خدمات و تلاش های دستگاه ها نبوده و نباید با بروز هر مشکلی از جمله آبگرفتگی معابر، خدمات و تلاش های شهرداری را مورد هجمه قرار داد.

شکری اضافه کرد: طرح های مناسب عمرانی، زیباسازی و خدمات شهری، در سال های اخیر در مراغه اجرا شده اما ظرفیت و توانایی هایاین شهر می طلبد تا طرح های بزرگی در حوزه های مختلف از سوی دستگاه ها و شهرداری انجام و محقق شود.

وی با تقدیر از تلاش های مجموعه مدیریت شهری در توسعه زیرساخت های مراغه افزود: تلاش های کارکنان زحمت کش شهرداری در ارائه خدمات و اجرای طرح های عمرانی باید مورد تجلیل قرار گیرد.

وی با شااره به رویکرد دولت برای حمایت از طرح های بزرگ ملی اضافه کرد: با رایزنی های انجام شده ۱۳۰ میلیادر تومان اعتبار برای تکمیل طرح ازادراه مراغه – هشرود تخصیص یافته است.

شهردار مراغه نیز در این مراسم با اشاره به نامگذاری ل زین العابدین مراغه ای از نویسندگان شهیر خطه آذربایجان گفت: المان سازی و نرده های این پل برگرفته از طرح ها و نقوش آثار تاریخی این شهرستان از جمله برج های تاریخی و نمادی از هویت و تاریخ این منطقه است.

محمدرضا احمدی با اشاره به اجرای طرح احداث این پل افزود: برای احداث این پل به طول ۳۰۰ متر، حدود ۱۰ هزار متر مربع آسفالت ریزی در خیابان های منتهی به آن و روی پل انجام شده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح، ۲.۷ میلیارد تومان هزینه شده که ۷۰۰ میلون تومان آن از طریق اعتبارات دولتی و به صورت اوراق تامین شده است.

احمدی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح روان سازی بار ترافیکی در ورودی شهر، زیبا سازی و بهبود فضا و منظر شهری و توسعه زیرساخت های شهری است.

وی با اشاره به تحقق حدود ۹۴ درصدی بودجه شهرداری در سال گذشته گفت: بودجه عمرانی شهرداری در سال گذشته ۷۷ درصد تحقق یافت که دلیل عمده آن افزایش سرسام آور قیمت ها بود.

وی با بیان اینکه امسال ۵۷ طرح عمرانی در شهر مراغه توسط شهرداری اجرا می شود گفت: در سال جاری ۳۳ طرح مستمر که ۴۷ درصد از بودجه عمرانی و ۲۷ درصد از کل بودجه را شامل می شود، در سطح شهر اجرا می شود.

وی افزود: در این مدت، ۱۱ طرح نیمه تمام با ۲۱ درصد بودجه عمرانی و ۱۲ درصد بودجه کل و نیز ۱۳ طرح جدید با ۳۲ درصد بودجه عمرانی و در مجموع با ۱۸ درصد بودجه کل شهرداری به اجرا در خواهد امد.

وی اضافه کرد: امسال همچنین چندین طرح مسیرگشایی شهری از جمله ۳۵ متری الغدیر و خیابان ۴۵ متری در شهر مراغه انجام می شود.

شهر مراغه به عنوان بزرگترین شهر آذربایجان شرقی بعد از تبریز، بیش از ۱۸۶ هزار نفر جمعیت دارد این شهر در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی و ۶۰۷ کیلومتری تهران قرار دارد و در ابتدای دوران فرمانروایی ایلخانان مغول، پایتخت این سلسله بوده است.

۳۰۷۷/‌۷۴۸۷

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) جمع آوری توسط جوان امروز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.