تلاش برای تسهیل و بهبود کیفیت داده‌ها و اجرای خدمات دولت الکترونیکی

0 2

تلاش برای تسهیل و بهبود کیفیت داده‌ها و اجرای خدمات دولت الکترونیکی

تهران- ایرنا- دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و رئیس کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی،یکی از مهم‌ترین ارکان توسعه دولت الکترونیک را زیرساخت داده‌ای و زیرساخت تعامل‌پذیری این شبکه دانست و گفت: وظیفه اصلی کارگروه, همکاری با دستگاه‌های اجرایی برای بهبود کیفیت داده‌ها و ایجاد ترتیبات تعامل‌پذیر در لایه‌های دیتا، فرآیندها و خط مشی‌ها است.

صبح امروز چهارشنبه اولین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد. رضا باقری‌اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در این جلسه گفت: تشکیل این کارگروه شش ماه قبل به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسید و متعاقب آن به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه خدمات دولت و خدمات دستگاه‌های اجرایی گروگان کیفیت داده‌ها و برخی فرآیندهای ناکارآمد شده است، تصریح کرد: فرآیندها در هیات مقررات‌زدایی، سازمان اداری استخدامی و شورای عالی مدیریت می‌شوند که اختیار مداخله در این حوزه را دارند تا برای بهبود فرآیندها تصمیماتی اتخاذ کنند.

رئیس کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی با اشاره به اینکه هنوز در حوزه دیتا کار خاصی انجام نشده است، گفت: با وجود راه‌اندازی مرکز ملی تبادل اطلاعات و تهیه سند چارچوب تعامل‌پذیری دستگاه‌های اجرایی تاکنون نتوانسته‌اند شرایط لازم را برای بهبود کیفیت داده‌ها در جهت ارائه سرویس‌های کارآمد مهیا کنند.

باقری‌اصل با اشاره به اینکه تجربه این کارگروه در سایر کشورها هم وجود دارد، خاطرنشان کرد: این کارگروه تسهیل‌کننده بهبود کیفیت داده‌ها و اجرای خدمات دولت الکترونیک است و همه ارکان کشور درگیر آن می‌شوند و قدرت اجرایی آن ذیل شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی است.

بر اساس این گزارش، پس از تصویب پیش‌نویس آیین‌نامه داخلی کارگروه در این جلسه با توجه به ارائه گزارش هیات مقررات‌زدایی مقرر شد سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری این دبیرخانه شاخص‌های ارزیابی تعامل‌پذیری را تدوین کنند.

فعال‌سازی نشانی اقامت قانونی اشخاص موضوع قانون الزام استفاده از کد ملی، کد پستی و مصوبه جلسه یازدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات در جلسه بعدی کارگروه بررسی می‌شود.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) جمع آوری توسط جوان امروز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.