مواجهه کودکان با فقر و مرگ در «من و عروسکام»

0 0

مواجهه کودکان با فقر و مرگ در «من و عروسکام»
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه­ جدید «من و عروسکام» نوشته نسیم عرب‌امیری با هدف آموزش انتقال ارزش‌­ها و مهارت­‌های زندگی با زبان شیرین کودکانه از سوی انتشارات نیستان برای گروه سنی «الف و ب­» منتشر شده است.

«من و عروسکام» کتابی تصویری است که با نقاشی­‌های آتنا شمس­، دنیایی زیبا برای مخاطب خود تصویر می‌کند و کودک در اولین برخورد­، حس جاندارپنداری خود را در کتاب می‌بیند. تنوع رنگ‌­های روشن­، تعدد شخصیت‌­ها و روایت واضح نقاشی­‌ها­، توجه او را به متن جلب می‌­کند و کنجکاوی‌اش را برای شنیدن یا خواندن شعرها برمی‌‌انگیزد.

نویسنده در این مجموعه به صورت غیرمستقیم مخاطب را به سمت خصایل نیک انسانی همچون دوستی­، بخشندگی­ و همدلی سوق می‌­دهد.

نسیم عرب‌­امیری در دومین تجربه‌اش در حوزه کتاب کودک، تلاش کرده با شعرهای موزون و طنز­آمیز، توجه بچه‌ها را جلب کند. کودکان در مجموعه «من و عروسکام» با ظرافت با مسائلی مثل فقر و مرگ هم برخورد می‌کنند و می‌توانند مفهوم این بخش زندگی را هم درک کرده و در­حد توان خود درصدد بهتر کردن شرایط بر­­­‌آیند.

جلد نخست مجموعه­ «من و عروسکام» با عنوان «توی کمد نشسته و حرفی باهام نمی‌زنه!» ورود به دنیایی است که ارزش‌­های پایدار و بدون مرز اخلاقی را به کودکان معرفی می­‌کند و کودک می‌تواند همراه شخصیت‌های داستان اتفاقاتی مرتبط با زندگی روزمره را در خانه و مدرسه تجربه کند.

انتشارات نیستان، ​«توی کمد نشسته و حرفی باهام نمی‌زنه!» را در ۲۴ صفحه­ با قیمت ۱۴هزارتومان منتشر کرده است.

منبع : خبرگزاری کتاب ایران (IBNA) جمع آوری توسط جوان امروز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.